Úsměv léčí, všechno. :)

Leden 2014

Váš admin :3

19. ledna 2014 v 18:18 | Kesie-chan
Tááááááááákže, na tu to chvíli jste určitě všichni čekali se zatajeným dechem! :D *virbl prosím.....* Vaše milovaná Kess, Vám sem dává kontakty na sebe samu :3 Tak doufám, že mě neroztrháte, a nezdrbnete hned když prošvihnu termín povídek..... :DD No chci to co nejvíc zkrátit, protože se teď zabývám novým projektem a chci se do toho vrhnout po hlavě :D (možná to jednou i dokončit xDD) Tak zkrátka tady to je:

1. facebook: https://www.facebook.com/salinda.koranova (ten se nejspíš v průběhu let změní protože ho mám zaspamovaný otaku z celého světa -.-" proto prosím nečekejte až Vám napíši já, ale napiště Vy mě..... mám tam asi 5tisíc lidí)
2. skype, pouze domluvou, protože je to soukromé a nehodlám přidávat každého :D
3. Ask: http://ask.fm/KesieStarsaber (ten se nejspíš měnit nebude :3)

Tak snad Vám to zlepšilo náladu :D jen doufám, že mě po dnešku nebude moc lidí stalkovat :DD (krom Vás samozřejmě :D)

Petr a Lucie - recenze

19. ledna 2014 v 2:11 | Kesie-chan

Kopírky zabíjím palicí po hlavě!!

Autor: Romain Rolland
Ilustrátor: ------------
Zdroj: Městská knihovna....
Kde jsem k ní přišla: Zadáno ve čtenářském deníku. (Později zužitkuji u maturity)
Cena:
- za nákupu - v knize nezaneseno (pardon, byla jsem líní to googlit)
- dnes - cca 125,- Kč
Rok vydání: 1998
Obsah: Kniha vypráví příběh mladého Petra a Lucie za dob války, kdy se spolu čirou náhodou potkají v metru. Zamilují se. Nepotřebovali k tomu slova ani cokoliv jiného. A i přesto, že byla jejich láska nevyřčena, oba pochopili i beze slov.
Tento příběh nám dovoluje nahlédnout to krutých dob války. Dob, kde se všechno změnilo. Lidé se změnili k nepoznání, příroda taktéž. Láska se mění v nenávist, dobromyslnost v závist a naděje ve smrt. Jen tento mladý pár se vymykal svou odpoutaností od reality. Nechtěli si připouštět všechny ty ztráty, chtěli jen žít.... Je to trestné? Je trestné, být šťastný, když ostatní nejsou? Nad touto otázkou jsem se zamýšlela skoro ob stránku. Měli si své šťěstí méně vyčítat, nebo dokonce být bez sebe, když si byly souzeni? Myslím, že tato otázka svým způsobem také zůstává a ještě dlouho bude aktuální. Jen podmínky společnosti se od té doby podstatně změnily....
Oba milenci věděli, že budoucnost, kterou si spolu plánují, ač se jevila sebelákavěji, se nikdy nemůže stát skutečností. Přesto všechno si vzájemně nechtěli brát iluze krásného společného života, tak jeden druhého udržoval ve sladké nevědomosti.
Oba mladé životy posléze hasnou pod troskami chrámu.
Hlavní myšlenka: Poukázat na ubohost politiky a nepoučitelnost lidí. To že se historie stále opakuje, ať vládne jakýkoli režim nebo přírodní podmínky.
Poučení: Láska a přátelství může vzniknout kdekoli a kdykoli. Člověk by si měl užít okamžiky prchavého štěstí, bez ohledu na to, jak jsou vnější podmínky nepříznivé.
Ukázka: Nic neznamená utrpení, nic neznamená smrt, jestliže víme, proč trpíme, proč umíráme. Oběť je slastná, jestliže chápeme, proč jsme obětováni.
Můj názor: Text knihy byl psán s hloubkou, takže jsem se musela knize plně věnovat, přesto však po chvíli plynnula velmi volně. Jedna z pasáží, krerá mě zaujala snad nejvíce, byla poslední kapitola, kde se objevuje malá rusovlasá holčička. Tato metafora mi přišla velmi tajemná a přesto tak zřejmá, že když jsem nad knihou zpětně přemýšlela, dokázala jsem si bez sebemenších problémů, představit "předzvěst smrti" jako takovou malou nevinnou, svým způsobem nevyzpytatelnou, hravou rusovlásku. Možná tím autor chtěl naznačit, že i to nejnevinnější stvoření či věc nás může ohrozit, a že v každém věku a v tu nejmíň očekávatelnou chvíli může přijít naše zkáza. Ale to jestli jsou mé úvahy "pravdivé", či to tak sám autor opravdu myslel, se už nejspíš nikdy nedozvím.
"Knihu doporučuji všemi deseti." Nestala se z ní klasika jen tak pro nic za nic!
K zakoupení: ZDE!
Ke stažení: ZDE!
Obrázek: dodám, až bude funkční blog.cz

Šel malíř chudě do světa - recenze

16. ledna 2014 v 23:38 | Kesie-chan

Kopírky zabíjím palicí po hlavě!!

Název: Šel malíř chudě do světa
Autor: Jaroslav Seifert
Ilustrátor: Verše k obrázkům Mikoláše Alše
Zdroj: Městská knihovna....
Kde jsem k ní přišla: Zadáno ve čtenářském deníku.
Cena:
-Za nákupu - 18,- Kčs
- Dnes - cca 179,- Kč
Rok vydání: 1987
Obsah:Kniha je sběr básní většinou s tématikou jara, ale najdou se tam i jiné spíše melancholické a nostalgické pasáže, u kterých se Vám na tváři objeví ten známý *home sweet home* úsměv.
Ukázka:
Píseň o slabikáři
Zní opět staré vzpomínky,
nikdo jim neodolá:
Jde chlapec vedle maminky
a už začíná škola.

Slabikář vidím v duchu zas
s obrázky Alšovými
Bože, bylo tam tolik krás,
jež dávno zapadly mi.

Neskáče pes už přes oves,
jak tenkrát v písničce skromné,
větříček sice foukal dnes,
neshodil hruštičku pro mne.

Tak jenom napadlo dneska mi,
jak jsem si v knížce čítal.
Čas letěl nad těmi deskami,
já roky nepočítal.
Názor: Kniha navozuje pohodovou a relaxační atmosféru, i když se u ní čas od času musíte zamyslet. Perrfektní kombinace. Velmi se mi líbila, přečetla jsem jí dokonce dvakrát. Někdy mě sice básník dost odrovnal, když první verš byl podán vznosně a nadneseně a druhý poté ukončil slovem jako je "sněd", ale jinak je kniha zamyšlení hodná. Rozhodně jsem ráda za tuto zkušenost a můžu jen vřele doporučit. Myslím, že i když se Vám nebudou líbit všechny básně, každý se zde najde to svoje . :)
K zakoupení: ZDE!
Ke stažení: ZDE!
Obrázek: dodám protože blbne internet a nejdou mi fotky otočit

Memento - recenze

5. ledna 2014 v 19:20 | Kesie-chan

Kopírky zabíjím palicí po hlavě!!


Autor: Radek John (*06.12.1954 )

Kde jsem k ní přišla: Měli jsme ji zadanou ve čtenářském deníku.... Sice jsem to nedočetla, ale vím jak to skončí a plánuji to dočíst! Minimálně pro rozšíření obzorů....

Cena:
-Za nákupu - 21,- Kčs
-Dnes - cca 233,-

Rok vydání: 1986

Obsah:Kniha vypráví mnoho různých příběhů lidí, závislých na omamných látkách. Hlavní linie příběhuse týká Michala Otavy, který zároveň vše vypráví. (Založeno na pravdivých událostech)
Kniha je vlastně důsledným varováním před narkomanií,aby s ní nikdo ani nezačínal, protože pokud s ní už někdy začne, je VELMI nízké procento, že se "vyléčí". Vždycky se totíž najde nějaký "přítel" , jež je buď nějakou fintou nebo vydíráním stáhne opět na dno. I když má člověk opravdu silné přesvědčení přestat, například kvůli lásce, rodičům, představě nověho normálního života, přesto všechno,
Vás většinou touha přemůže....

Hlavní myšlenka: Otevřít lidem oči. Někdo si třeba ani neuvědomí, jaké má narkomanie následky, a že i když si myslíme, že máme situaci pod kontrolou, není tomu tak a měli bychom vyhledat odbornou pomoc.

Ukázka: Na tohle jsem se tak dlouho tšil? Být měsíc spolu. Osmnáctiletí milenci uprostřed léta. Co z toho zbylo? Evě se třesou ruce. Leží na boku, křeč ji co chvíli zkroutí do klubíčka.
,,Musíš to vydržet! První den je nejhorší!" snaží se MIchal.
V hlavě jen hrůza.
Takhle jsem mohl taky dopadnout?
Na záchod a k Evě s lavore, do kterého zvrací. Do koupelny pro ručník. Zakrýt jí pusu, kdykoli začne křičet.
,,Pusť! Slyšíš? Pusť, zvíře!"
Kousla Michala plnou silou do prstu.
,, Musíš, slyšíš? Musíš! Zítra to už bude lepší!"

Názor: Kniha sice nebyla přímo můj šálek kávy, ale rozhodně to byla zajímavá zkušenost.

K zakoupení: ZDE

Ke stažení: ZDE

Tak snad i Vám to rozšíří obzory, pokud si to tedy někdo přečte :) Já jdu pokračovat na čtenářáku, už to mám sice skoro celý přečtený, ale nikdy mě to nebaví psát.... ( Doufám, že si uvědomujete, že kvůli Vám to všechno píšu dvakrát! :DD ) No tak zatím :3 Loučí se Vaše sečtělá Kesie ^^

Moje tělo, moje duše!! - 3. díl

5. ledna 2014 v 18:11 | Kesie-chan
Ták máme tu nový rok a sním novou část povídky "Moje tělo, moje duše!!" , jak "nečekané". Chvalte mě, oslavujte, piště *líbezbrýfy*, Kesinka se konečně dokopala k další kapitole. Oprava..... VY jste ji dokopali k další kapitole.... Komentáře u minulých dílů mě povzbudili k pokračování ;) Ani nevíte jak se u těch komentářu vždycky zasměju a nakopne mě to, když vidím, že se vám to líbí :D Vrum, upřímně už se těším na dlaší ^^ Krom jiného VŠEM DO NOVÉHO ROKU PŘEJI AŤ SE VYDAŘÍ JAK NEJLÉPE MŮŽE, AŤ SE VÁM SPLNÍ VAŠE TAJNÁ PŘÁNÍ A VŠE NA CO SI VZPOMENETE....... :3 ^^ Jinak myslím, že kdybych odpovídala na vaše komentáře tam, tak byste to stejně nenašli, tak odpovím zde:
Kiro: Já vím, že Sakura není zas taková bestie, ale osobně jí taky moc nemusím /kdo jo.../ občas má své světé chvilky, občas jí mám chuť zabít. Bestii jsem z ní udělala čistě pro vaše pobavení (a pro mě uspokojení.... :D na někom si své sadistické sklony vybít musím :DD) Ona to snad přežije doufám.... :D
Penny-chan: Ty-ty-ty?! Jsi ještě neviděla Naruta?! :O Ale mazej O.o !! Takový základy! :D To snad nemyslíš vážně :DD Ale jsem ráda, že jsem tě k tomu dokopala zrovna já :D píšu si to na svůj seznam skutků, co prospěly lidstvu.... :D
Kisa: Sakra ty dokážeš člověka potěšit :D mě vůbec nevadí, že jsou ty komentáře dlouhý jak tejden, právě naopak, čím delší tím lepší :3 a v tvém případě, to jak člověka potěší, tak i pobaví :DD Kibu jsem pro zatím nechala žít, ale kdoví..... :D Jestli bude Sasíka furt takhle dráždit .... /*to vyznělo fakt divně*/ xDD asi tu moc dlouho nebude, a proč se tak změnil jsem jen naznačila, ale záměrně jsem to neřekla úplně celé, nejspíš se to dozvíš v téhle kapitole :D
Všem čtenářům: Děkuju za komentáře, jsem za ně strašně ráda, že jste si dali tu práci to přečíst a zhodnotit :) a dokonce se Vám to snad i líbilo ^^ Takže tenhle díl je věnován právě těm, co se na něj těšili nebo se alespoň dokopali k tomu si to přečíst :3
..................................................................................................................................................
Dvě kamarádky to taky čtou a napsaly rovnou mě. Chtěla jsem po nich čistou kritiku.... Upozornily mě na "zamotaný konec".
No, zpětně mají pravdu. Když jsem to podruhé po sobě četla, jako čtenáře, by mě to též zmátlo. Ze začátku mi to nedošlo, kvůli dodělané vložce z minulosti (tu jsem dopsala až poslední) Takže díky za upozornění, příště si dám větší pozor na to co píšu. A ke stejnému poznatku si to po sobě číst, jsem došla i sama, páč hrubky jsem teda nenašla, zato přepisy a zdvojený slova tám mám furt, takže gomene, polepším se :3 alespoň se pokusím..... No a ještě něco, byl tu dotaz na pokráčko Sexperimentu, to možná bude, ale jen možná až se kamarádka vrátí z intru, pokud teda nezačnem něco jiného, což je pravděpodobnější :))
UPOZOZŇUJI, ŽE V TÉTO POVÍDCE SE VYSKYTUJE ŽÁNR YAOI + DOCELA DOST VULGÁRNÍCH VÝRAZŮ !! TAKŽE, KDO TOMU NEHOLDUJE NECHŤ SI PAK NESTĚŽUJE, NEBO ALESPOŇ NETVRDÍ, ŽE JSEM HO NEVAROVALA PŘEDEM.... :))
Díly pod perexem......
Díly: kapitolovka
Pár: No to uvidíte samy...... :DD *Mňuhehehe!!*
Omlouvám se, za případné chyby nebo přepisy, nemám betu, vše kontroluju sama..... někdy se hold stane. Budu ráda, za každý názor, jak pozitivní, tak negativní. Kritice se nebráním.... Jsem taky jen člověk a naopak, možná budu i ta zdravou kritiku mnohem radči než za mazání medu kolem pusy, protože alespoň budu vědět na co se zaměřit, čemu se vyvarovat a tak.... Prostě budu vědět co se Vám líbí, a co mám zlepšovat :)) Takže Arigato, a pěkné počteníčko už teda přeju!! ^^Tak jsem to tu trošku přeorganizovala :D SB prosím přečíst....

4. ledna 2014 v 1:11 | Kesie-chan
Tak jsem to tu trošku přeorganizovala, jak už jste si jistě ráčili všimnout vážení a milý :D Přibyly tu tři rubriky.... Japonsko, Knihy a Seriály..... takže pokud Vás zajímá, na co se budete moc brzy těšit, stčí rozkliknout, je to tam napsané..... :) Také mi přibyly další dvě SBčka (jako by jich už tak neměla hrozně moc -.-") Ale jsem za ně rada, jsou to super holky a a blogerky jak by smet ^^ takže je tímto článkem tady vítám.... Snad se jim bude u mě líbit alespoň jako mě u nich.

Jsou to :


Poslední články zde....


Je tu pár otázek na které bych se vás ráda zeptala a doufám v upřímnou odpověď.....

1. Když čtete (yaoi) Moje tělo, moje duše!! je tam poznat ta kurzíva? Ten náklon písma? Nebo to mám vyřešit nějak jinak, třeba zvírazněním písma....?
2. Kdo by chtěl abych pokračovala (s Mašinou "Mawou-chan") na povídce Experiment S.E.X. ať napíše ke dvojce KOKOS (nic jinýho mě nenapadlo :D )
3. Už asi před měsícem jste odsouhlasili, že pokud napíši povídku (na váš nápad na pokračování, který si mezi sebou odhlasujete) , tak se zapojíte, takže s tím počítám :D Teď se ptám, na jaké by ta povídka měla být téma, nebo mi stačí jen žánr, protože už vidím, že když to dám yaoi, tak se půlka nezapojí. Nemám jim to za zlé, vím, že někomu to prostě nesedí, a PRÁVĚ proto se teď tady ptám! Máte svobodný rozhodnutí a můžete se vyjádřit dokud je čas!
4. Sice jsem byla vždy proti tomu aby se blog jakkoli spojoval s mou reálnou osobou, protože Kesie a "já" jsme jedna a tatáž osoba, a mohlo by to mě narušit běžný chod života nebo naopak, nevím jestli jsem to říkala, ale pokud se provalí moje totožnost ve spojitosti s tímto blogem, tak s ním končím :) Gomene, nemějte mi to za zlé, ale tyhle dva životy chci oddělit a pokud to nepůjde ukončím to. Na druhou stranu chápu, že asi chcete vědět, co to za magora plodí tyhle pofidérní kecy abyste se mu mohli smát, a tak se ptám, sice sem nejspíš nedám fotografii nebo soukromí kontakt, ale můžu sem dát třeba FB na Kesie nebo ask.fm, který jsem založila speciálně pro Vás. Stáli byste o fakty, nebo třeba jen o ten kontakt na mě?
5. Chybí Vám tu něco, změnili byste něco, kdybyste mohli? Mám třeba něco zlepšit? Častěji přidávat (viz. povídky, kresby.....) ......? Já nečtu myšlenky a upřímně mě zajímá, co Vás tu baví..... :)

Takže děkuji předem všem co to vyplnili a dali si tu práci s čtením, tak dlouhého výkecu :D Zpětně přeju krásny nový rok 2014 a v pondělí upřímnou soustrast. Ještě tu mám pro Vás novoroční báseň (vlastní tvorba), tak snad se bude líbit ^^

Přeju krásný nový rok
Nezapomeň na výrok:
Mnoho štěstí, mnoho lásky
Z práce, školy neměj vrásky
Dopřej sobě relax, luxus
Neb unaven žít nemá spád
Chytneš snáz pak svoji múzu
Se sveží myslí bez utrap
I přátelé snad radši budou
Když uvidí tvůj úsměv zas
Tak neváhej a třaskavinou
Oslav ten rok plný krás!!
Kesie :3

Seriály

3. ledna 2014 v 23:49 | Kesie-chan


Game of thrones
Two and Half Man
How I Met Your Mother
Pretty little liars
Přátelé
The Big Bang Theory
The Carrie Diaries
The Originals
The Sabrina Teenage Witch
The Vampire diaries
True Blood
Supernatural

Charaktery

3. ledna 2014 v 23:32 | Kesie-chan
Učíme se japonsky

3. ledna 2014 v 23:31 | Kesie-chan
Klasika

3. ledna 2014 v 23:29 | Kesie-chan